Czech Airlines

65 lat obecności CSA na polskim niebie

Generic 468x60

Samoloty Czeskich Linii Lotniczych CSA już od 65 lat goszczą na polskim niebie. Pierwszy lot Czech Airlines odbył się dokładnie 13 sierpnia 1946 roku. W pierwszą podróż lotniczą z CSA pasażerowie udali się z Pragi do Warszawy.

Trasa ta nadal obsługiwana jest przez przewoźnika. Z Pragi do Warszawy i z Warszawy do stolicy Czech można polecieć trzy razy w tygodniu, a w ciągu weekendu – dwa razy. Kierunek cieszy się niezmiennie znaczną popularnością. Obecnie samoloty Czech Airlines obsługują również inne polsko-czeskie trasy, są to połączenia: Kraków – Praga oraz najnowsze, oferowane od początku 2011 roku Poznań – Praga. Loty na tej trasie odbywają się aż pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Z Poznania do Pragi można polecieć samolotami współpracującej z CSA linii Central Connect Airlines z siedzibą w Ostrawie. Współpraca przebiega na zasadzie code-share.

Linie CSA powstały w 1923 roku, najpierw wykonywały połączenia na trasach krajowych, pierwszy lot zagraniczny odbył się w 1930 roku do Zagrzebia. Nazwa CSA Czech Airlines funkcjonuje od 1995 roku.

 


Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

europa2 Image Banner 750 x 100