Inne

Nie będzie transatlantyckich lotów z Krakowa

Generic 468x60

To już wiadomość oficjalna – szumnie zapowiadana inauguracja nowych połączeń transatlantyckich z Krakowa – nie dojdzie do skutku. Wydawało się, że wszystko jest już zapięte na ostatni guzik i za kilka dni pierwsze samoloty do Chicago (USA) i Hamilton (Kanady) wzbiją się w powietrze. Miały to być maszyny Air Poland (wcześniej przewoźnik funkcjonował jako Air Italy Polska), plany były więc dalekosiężne i – trzeba to przyznać – dość ambitne, jeśli zwróci się uwagę na to, że oferta miała zastąpić wcześniejszą – Polskich Linii Lotniczych LOT, które jakiś czas temu zaniechały lotów do Stanów Zjednoczonych z Krakowa.

Determinacja władz krakowskiego lotniska i samego przewoźnika nie wystarczyły. Projekt miał szerszy charakter – opierał się na współpracy z kanadyjskim biurem podróży Panorama Travel & Tours, w jego ramach planowano uruchomić nowe połączenia transatlantyckie z trzech miast środkowoeuropejskich, (oprócz Krakowa, miały to być również Praga i Budapeszt), projekt miał już konkretną nazwę – flycentraleurope.com.

Teraz można tylko stwierdzić, że loty, które de facto, jeszcze się nie odbyły, zostały zawieszone. Ma to związek z kanadyjskim partnerem – biuro Panorama Travel & Tours, które było odpowiedzialne za sprzedaż biletów na nowe rejsy, zakończyło swoją działalność.


Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

europa2 Image Banner 750 x 100