Lot

Pięć Dreamlinerów w barwach PLL LOT w 2013 roku?

Generic 468x60

Przedłuża się oczekiwanie na pierwszego z serii zamówionych kilka lat temu przez polskiego narodowego przewoźnika – Polskie Linie Lotnicze LOT – najnowszych samolotów świata- Boeinga 787 Dreamlinera.

Według ostatnich wypowiedzi prezesa PLL LOT, Marcina Piróga, niemal od początku 2013 roku, czyli od lutego albo marca, we flocie przewoźnika ma już się do tego czasu znajdować pięć Dreamlinerów. Jedno jest pewne – polski przewoźnik będzie pierwszym spośród wszystkich europejskich linii lotniczych, w którego barwach tak długo oczekiwane Dreamliner będą latać.

W związku z realizacją zamówienia PLL LOT zamierza też przeprowadzić znaczne zmiany w swojej flocie, która na przełomie lat 2012 i 2013 przejdzie znaczną reorganizację. Co to oznacza w praktyce? Przewoźnik pozbędzie się starszych maszyn produkcji Boeinga, czyli Boeingów 767. Pierwszy Boeing Dreamliner 787 ma trafić do Polski pod koniec przyszłego roku. Starszych modeli Boeinga (767) we flocie PLL LOT jest pięć, zamówionych Dreamlinerów (łącznie) osiem.

Z dostawą nowych, super-nowoczesnych maszyn polski przewoźnik wiąże duże nadzieje, szczególnie na rozszerzenie i uatrakcyjnienie swojej oferty ( w siatce ma się pojawić wiele nowych połączeń na trasach dalekich).


Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

europa2 Image Banner 750 x 100