Olt Express

Plany OLT Express to przede wszystkim nowe trasy krajowe

Generic 468x60

OLT Express przebojem wszedł na polski rynek usług lotniczych – rozwija dynamicznie siatkę połączeń lotniczych, głównie na trasach krajowych. Dzięki nowemu przewoźnikowi ożywiły się również porty lotnicze, nie tylko największe, ale również mniejsze, które wcześniej nie mogły pochwalić się urozmaiconą i atrakcyjną siatką realizowanych połączeń.

Nowy przewoźnik uruchomił kilkanaście nowych tras i nadal zapowiada walkę o udział w rynku. Od początku działalności było to niemal pięćdziesiąt procent, w kolejnych miesiącach udział ten dynamicznie rósł do poziomu niemal siedemdziesięciu procent obecnie.

W pierwszych dwóch miesiącach działalności przewieziono niemal 188 tysięcy pasażerów (tylko na trasach krajowych).

Przewoźnik jest zadowolony z wyników finansowych za pierwsze miesiące działalności – polityka cenowa okazała się trafna (połowa miejsc na pokładach samolotów w cenach promocyjnych – 99 złotych) obłożenie na pokładach samolotów jest jednak znacznie większe.

OLT Express planuje prowadzenie elastycznej działalności, co oznacza zdejmowanie tras niedochodowych, które nie są oceniane jako perspektywiczne i wzmacnianie tras cieszących się największym zainteresowaniem pasażerów.

Interesująco przedstawia się kolejna inicjatywa przewoźnika, który ma zamiar udostępnić swoją ofertę dla pasażerów z Kaliningradu – OLT Express chce uruchomić linię autokarową z Kaliningradu do Gdańska, skąd pasażerowie mogliby wyruszyć już samolotem do Krakowa.


Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

europa2 Image Banner 750 x 100