Lot

PLL LOT zainaugurował nowy kierunek lotów z Warszawy do Doniecka.

Generic 468x60

Polskie Linie Lotnicze LOT – zgodnie z wcześniejszymi planami – zainaugurowały nowe połączenie lotnicze. Od 3 czerwca 2011 roku można z polskim narodowym przewoźnikiem polecieć bezpośrednio z Warszawy do Doniecka, jednego z najważniejszych miast na Ukrainie.

Wprowadzenie do oferty PLL LOT tego kierunku ma znaczenie również ze względu na wspólne przygotowania Polski i Ukrainy do Euro 2012, mecze piłkarskich mistrzostw Europy w przyszłym roku odbywać się będą zarówno w Warszawie, jak i w Doniecku. Oba miasta łączy więc wiele, przede wszystkim coraz ściślejsze kontakty biznesowe, które, jak się powszechnie sądzi, nie zakończą się wraz z Euro 2012, wręcz przeciwnie, współpraca z pewnością będzie się rozwijać, a tym samym nowy kierunek ma szansę na powodzenie – duże zainteresowanie zarówno klientów biznesowych, jak i turystów.

Pierwszy lot odbył się 3 czerwca o godzinie 22.30 nastąpił start, dla pasażerów, jak zwykle przy takich okazjach, przygotowano drobne podarunki i tort w kolorze flagi ukraińskiej.

Rejsy na nowej trasie będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Lot trwa 2 godziny i 10 minut, jest to więc wygodna i szybka alternatywa dla połączeń naziemnych. Ceny biletów – od 329 złotych w dwie strony.


Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

europa2 Image Banner 750 x 100