Lot

Z biletem elektronicznym do Nowego Jorku, Paryża i Pragi

Generic 468x60

Na początku 2006 LOT rozpoczął sprzedaż biletów elektronicznych etix na kolejne połączenia – do Nowego Jorku, Paryża i Pragi. Na początku 2006 LOT rozpoczął sprzedaż biletów elektronicznych etix na kolejne połączenia – do Nowego Jorku, Paryża i Pragi. W 2006 roku planowane jest wprowadzenie biletów elektronicznych na rejsach do kolejnych portów w Skandynawii, do Budapesztu i Zurychu. Etix jest biletem wygodnym i bezpiecznym. Jest również tani, zarówno dla pasażera, jak i dla linii lotniczej. Oznacza m.in. uproszczenie i przyśpieszenie obsługi pasażerów, a więc obniżkę kosztów.

Wszystkie dane pasażera oraz informacje o podróży i taryfie, które drukowane są na tradycyjnym bilecie przechowywane są w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Pasażer, dokonując rezerwacji i zakupu biletu etix telefonicznie lub w internecie, otrzymuje potwierdzenie transakcji i numer biletu. Przy odprawie należy okazać potwierdzenie dokonanej transakcji oraz dowód tożsamości.

Bilety elektroniczne są już dostępne na wszystkie rejsy krajowe PLL LOT oraz na wybrane własne połączenia zagraniczne w tym do: Berlina, Frankfurtu, Monachium, Hamburga i Dusseldorfu, Wiednia, Londynu i Manchesteru, Lyonu oraz do Tel Avivu i Chicago.

Jednak, aby bilet elektroniczny stał się realną alternatywą dla biletu papierowego, musi obejmować również podróże z przesiadkami – odbywane samolotami różnych przewoźników. Star Alliance – globalny sojusz lotniczy, którego członkiem jest LOT – to lider we wdrażaniu tego typu biletów. LOT podpisał juz szereg porozumień z innymi liniami lotniczymi dzięki, którym może już zaoferować swoim pasażerom bilety elektroniczne na ich połączenia – są wśród nich przewoźnicy zrzeszeni w Star Alliance (Air Canada, bmi, Lufthansa, All Nippon Airways, Air New Zealand, Austrian, Asiana, Varig, Singapore Airlines, Thai Airways i amerykański United). W 2006 roku planowane jest podpisanie kolejnych umów w tym z: TAP Portugal, SAS, South African Airways oraz British Airways, Air France i węgierskim Malevem.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych IATA planuje, że do końca 2007 roku bilet elektroniczny stanie się powszechnie obowiązującym standardem. Wg. IATA pozwoli to obniżyć koszty linii lotniczych. – w skali całej branży może to przynieść oszczędności rzędu 3 miliardów dolarów rocznie.


Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

europa2 Image Banner 750 x 100