Inne

Zmiana właściciela linii lotniczych BMI

Generic 468x60

Linie lotnicze bmi, czyli British Midland International na razie są w rękach Lufthansy, jak powszechnie wiadomo, niemiecki przewoźnik zamierza jednak dokonać sprzedaży bmi. Na razie trudno stwierdzić jaka firma przejmie przewoźnika. Z pewnością najbardziej zainteresowane są dwie – to International Airlines Group (IAG) oraz Virgin Atlantic Airways.

Obu firmom wyraźnie zależy na przejęciu brytyjskiego przewoźnika, swoją ofertę przedstawiła najpierw International Airlines Group, zyskała wstępną akceptację sprzedającego, deklaracja ta spowodowała jednak kolejny krok ze strony Virgin Atlantic Airlines, która zapowiedziała złożenie korzystniejszej oferty cenowej.

W najbliższych dniach przeprowadzone zostaną rozmowy z przedstawicielami Lufthansy, których efektem będzie prawdopodobnie decyzja w sprawie sprzedaży bmi jednemu z zainteresowanych przewoźników.

Linie Virgin Atlantic Airlines proponują nie tylko atrakcyjniejszą cenę zakupu, zarządzający przewoźnikiem uznają, że sprzedaż bmi IAG może nie być zgodna z prawem o konkurencji – International Airlines Group to grupa założona przez British Airways i Iberię, a BA już teraz mają dominującą pozycję na głównym lotnisku Wielkiej Brytanii – Heathrow.


Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

europa2 Image Banner 750 x 100